WYDARZENIA

Każdego dnia w Krakowie można skorzystać z wielu fantastycznych wydarzeń związanych z kulturą, sztuką i rozrywką. Nie sposób śledzić na bieżąco kalendarza wszelkich wydarzeń, uroczystości i eventów. Wśród wystaw, koncertów, festiwali wymienić należy choćby te najważniejsze, które na stałe wpisały się w agendę krakowskiego brzmienia.

Festiwal Muzyki Filmowej

To jeden z najbardziej liczących się w Europie i na świecie Festiwal muzyki, tworzonej z inicjatywy kina. Organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz radio RMF. Każdego roku organizowany jest Krakowie w miesiącu maju. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które skupia w jednym miejscu najwybitniejszych reżyserów, kompozytorów i twórców muzyki z całego świata. Unikatowy charakter tej imprezy wyznacza nieschematyczne łączenie muzyki, obrazu i innowacyjnych technik wykonania oraz bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowanych utworów. Wydarzenie to organizowane jest na najwyższym, światowym poziomie, co stawia go czyni go jednym z ważniejszych wydarzeń w Krakowie.

Festiwal OFF  Camera

Kolejnym wielkim świętem kina, organizowanym W Krakowie, jest Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia OFF Camera. Rozpiętość filmów biorących udział w tym wydarzeniu jest bardzo szeroka, można to bowiem znaleźć filmy polskie jak i zagraniczne. Impreza ta ściąga do Krakowa miłośników kina niemal z całej Polski i świata. Niewątpliwą zaletą jest to, że większość projekcji filmowych odbywa się w małych, kameralnych salach kinowych w samym centrum starego Krakowa, co bezspornie wpływa na klimat imprezy i niekonwencjonalny odbiór kina. Festiwal ten skupia zarówno doświadczonych jak i początkujących kreatorów filmowych, reżyserów, aktorów i patronów kina z całego świata. Wpływa to na awangardowy charakter festiwalu i czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Festiwal Kultury Żydowski

Każdego lata w Krakowie na Kazimierzu, odbywa się festiwal promujący i prezentujący osiągnięcia współczesnej kultury żydowskiej na całym świecie. Jest to jedna z największych i zarazem najstarszych imprez tego rodzaju. Ten, bezspornie największy koncert cykliczny, odbywający się w plenerze w Krakowie, stał się jednym z najistotniejszych obchodów kulturalnych Krakowa.