WYSTAWY

Dla lubiących aktywnie spędzać wolny czas wraz ze swoimi pociechami, warto polecić miejsca, gdzie sztuka i nauka przeplata się tradycją.

„Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”

Ta niezwykła ekspozycja, zlokalizowana 4 m pod płytą Rynku Głównego, powstała dokładnie w miejscu gdzie, gdzie archeolodzy odkryli pozostałości starego, tętniącego życiem Krakowa. Dawne ulice, stragany i krypty stały się obecnie multimedialnym spektaklem i „podróżą w czasie” po zamierzchłych czasach i tak odległym dla dzieci świecie. Młody obserwator ma szansę przez chwilę poczuć magię średniowiecznego miasta, wczuć się w klimat panujący w ówczesnym czasie, usłyszeć uliczny harmider i poznać zwyczaje drobnomieszczańskiego ludu. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że wybrana przez organizatorów forma prezentacji, zachwyca nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim małych globtroterów. Cała ekspozycja ubrana jest w dotykowe monitory, które prezentują obrazy uzyskane metodą holograficzną, są odwzorowane cyfrowo, co nadaje im niezwykle realne kształty i buduje ich wiarygodność.

Stara zajezdnia tramwajowa przy ulicy Św. Wawrzyńca

To jedna z nielicznych wystaw Krakowa, unikatowa w skali europejskiej, którą naprawdę warto odwiedzić z dzieckiem. To niezwykłe miejsce, zainteresuje nawet najbardziej wybrednego odkrywcę. Niepowtarzalne eksponaty zjawiskowo wizualizują rozwój komunikacji miejskiej nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce. Można tu obejrzeć wyjątkowe egzemplarze tramwajów konnych, elektrycznych wąskotorowych i tych klasycznych, stare autobusy oraz wiele oryginalnych eksponatów związanych z motoryzacją tamtego okresu.