Czy cena złota w Krakowie jest inna?

 

Wiele osób zastanawia się co wpływa na to ile kosztuje złoto. Często osoby myślą, że cena złota zależy od miejsca, w którym mieszkają. Mieszkańcy Krakowa wpisują w Google np. frazęcena złota Kraków”. Dzisiaj natomiast każdy może kupować złoto online np. w sklepie mennicy Mennicaskarbowa . I wtedy koszty zakupów są takie same zarówno dla mieszkańców Krakowa jak i każdego innego miasta.

 

Czy cena może się różnić?

 

Jednak wiele osób upiera się przy pytaniu i zastanawia czy cena złota może się różnić w różnych miejscach. Oczywiście, że tak. Jeżeli kupisz np. uncję złota za 4000zł, to nikt nie broni Ci jej sprzedać za 10zł. Dlatego cena tego kruszcu może się różnić w poszczególnych miastach.

 

A nawet w jednym mieście, zwłaszcza dużym jak np. Kraków możesz kupić złoto w jednym miejscu taniej niż w innym. Jest to w pewnym sensie wyzwanie dla początkujących inwestorów, którzy potrafią zjeździć pół miasta by znaleźć miejsce gdzie cena złota jest najniższa.

 

 

Takie postępowanie ma większe znaczenie, gdy chcesz sprzedać złoto. Wtedy faktycznie cena złota w poszczególnych miejscach Krakowa może się znacznie różnić, co wpłynie na to ile zarobisz.

 

Dlatego jeżeli chcesz spieniężyć swoją inwestycję, albo po prostu potrzebujesz pieniędzy, to masz dwie możliwości:

 

  • Cena złota Kraków jest korzystny.

    Poszukać skupu złota.

  • Samemu zająć się sprzedażą swojego złota.

Druga opcja jest o wiele bardziej dochodowa, jednak wymaga też twojego czasu i zaangażowania. Jednak wtedy cenę złota Ty sam ustalasz. Oczywiście warto ją oprzeć o wykresy giełdowe i o to ile kosztuje złoto aktualnie na świecie.