Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest lepsze?

on

 

Wiele osób gdy wie czym jest pozycjonowanie to chce zdobyć jak najlepsze frazy. Chcą być na pierwszym miejscu na frazę „pozycjonowanie”, a nie na frazę „pozycjonowanie Kraków”. Jednak w tym artykule pokażę Ci dlaczego wybranie pozycjonowania lokalnego np. w Krakowie jest w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem ( przykład tu ). I dlaczego „globalne frazy” nigdy w tym przypadku nie dorównają pozycjonowaniu lokalnemu:

 

  • Jeżeli firma działa na rynku lokalnym, to zainteresuj się pozycjonowaniem lokalnym poleca specjalista.
    Jeżeli firma działa na rynku lokalnym, to zainteresuj się pozycjonowaniem lokalnym.

    Pozycjonowanie lokalne odbywa się mniejszym kosztem. Jeżeli interesuje Cię pozycjonowanie w Krakowie to zapłacisz za takie usług mniej, niż jeżeli chcesz zdobywać frazy niezwiązane z Krakowem. Gdy konkurencja jest mniejsza, to łatwiej zdobyć wysokie pozycje, a to sprawia, że pozycjonowanie jest tańsze.

  • Ruch z fraz lokalnych jest lepszej jakości i pochodzi z niego więcej klientów. Jeżeli ktoś wpisuje w wyszukiwarkę frazę „pozycjonowanie”, to pewnie chce się dowiedzieć o co w tym chodzi. Jednak jeżeli ktoś wpisuje fazę „pozycjonowanie Kraków”, to prawdopodobnie szuka firmy, która oferuje takie usługi. Z reguły z pozycjonowania lokalnego pochodzi więcej klientów, a nie „pustego” ruchu

 

Dlatego jeżeli twoja firma działa na rynku lokalnym, to zainteresuj się pozycjonowaniem lokalnym.