Dlaczego warto zastanowić się nad systemem wentylacji własnego domu już na etapie jego projektowania

on

 

Nie każdy, kto zaczyna projektować własny dom, zdaje sobie sprawę z faktu, jak wielce poważną kwestią jest wybór odpowiedniego systemu wentylacji. Nowoczesne technologie oferują nam wiele ciekawych rozwiązań. Tendencja jest jednak jedna – stopniowo odchodzi się od tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej na rzecz nowoczesnych systemów wentylacji mechanicznej. Prym w tej dziedzinie wiedzie www.wojwent.com , której to asortyment gruntowych wymienników ciepła i innych urządzeń jest stale poszerzany o nowości wprost z Zachodu.
Wiadomym jest, że systemy z zastosowaniem gruntowych wymienników ciepła mają sporo zalet; oto kilka z nich. Przede wszystkim, w systemach tego rodzaju zanieczyszczone powietrze odprowadzane z domu nie miesza się z czystym powietrzem doprowadzanym do niego (jest to system dwóch, oddzielnych kanałów). Systemy te pozwalają na zatrzymanie ciepła z powietrza zanieczyszczonego i przekazanie go do powietrza świeżego (dlatego systemy te są wskazane dla nowego, szczelnego budownictwa). Dzięki zamieszczeniu w gruntowych wymiennikach ciepła dodatkowych filtrów, mamy pewność, że powietrze dostarczane do domu jest czyste (szczególnie przydatne w dużych miastach, które mają kłopot z zanieczyszczeniem powietrza szkodliwymi pyłami).

 

Asortyment gruntowych wymienników ciepła i innych urządzeń jest stale poszerzany o nowości wprost z Zachodu.
Asortyment gruntowych wymienników ciepła i innych urządzeń jest stale poszerzany.

 

Praca takiego systemu jest nieuciążliwa, gdyż gruntowe wymienniki ciepła działają bardzo cicho i energooszczędnie, dzięki czemu koszty eksploatacji są nieznaczne.