Nowoczesne ławki ogrodowe

 

Ławki ogrodowe pozwalają nam na wygodny, regenerujący wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Nowoczesne ławki, jako jeden z istotnych elementów małej architektury, powinny być dostosowane do ogólnej stylistyki panującej wokół domu. Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieć czego oczekiwać od sprzedawcy. Firma https://metalico.pl/sklep/lawki-ogrodowe.html od lat dostarcza swoim klientom nowoczesnych ławek ogrodowych. W bogatym asortymencie każdy może znaleźć produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Dlaczego jednak rozbieżności wymogów kupujących są tak duże?

 

 

Ławki ogrodowe, jako element dekoracyjny

W ostatnich latach obserwujemy pewne zmiany dotyczące aranżacji ogrodów. Dziś istotnym jest, aby wspólnie z domem i architekturą krajobrazu ogrody tworzyły spójną całość. Nic więc dziwnego, że również ławki do ogrodów powinny wkomponować się w wystrój przydomowej przestrzeni.

Z jakich materiałów produkuje się dziś ławki ogrodowe? Postanowiliśmy zapytać o to eksperta:
„W mojej firmie ławki do ogrodów zwykle budowane są z połączenia litego drewna pełniącego funkcję siedziska i metalu, z którego robimy podstawę. To jednak są ławki bardzo klasyczne. Wielu klientów do ogrodu wybiera bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli na przykład żelazo. Daje ogromne możliwości obróbki, jest niesamowicie trwałe i świetnie sprawdza się do minimalistycznych aranżacji”.

 

Ławka ogrodowa w parku - jesień.
Ławka ogrodowa w parku.

 

A w jaki sposób prawidłowo eksploatować ławki ogrodowe?

  • Ławki drewniane – wymagają regularnej pielęgnacji, dzięki której ochronimy lite drewno przed atakami szkodników oraz pęknięciami spowodowanymi na przykład nadmiernym wysuszeniem drewna;
  • Ławki metalowe oraz żeliwne – warto przynajmniej raz w roku zabezpieczyć je podkładem antykorozyjnym;
  • Ławki z tworzyw sztucznych – nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych oprócz oczyszczania z nagromadzonego brudu i kurzu, ale należy zabezpieczać je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ponieważ cechuje je niższa trwałość.