Smog, a kocioł na ekogroszek

 

Niestety, żyjemy w bardzo brudnym i zanieczyszczonym środowisku. Co rusz, na terenie całego naszego pięknego ale i niestety zanieczyszczonego kraju słyszymy o smogu. Uważam, że każdy powinien mieć piec na ekogroszek, który możemy kupić np. w sklep.auroks.pl , który od lat zajmuje się sprzedażą tego rodzaju pieców. Problemu to w zupełności nie rozwiąże, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Na stronie https://mc.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-walczyc-ze-smogiem-udzial-mc-w-pracach-nad-rekomendacjami-dla-rady znajdziemy mnóstwo podpowiedzi na ten temat.

 

Inwestycja w piec na ekogroszek się opłaca.
Inwestycja w piec na ekogroszek się opłaca.

 

Niestety, to stare kotły (w przeciwieństwie do pieców na ekogroszek) powodują dziś bardzo wiele zanieczyszczeń. Takie prosty, toporne i siermiężne kotły są tak duże, że można wrzucać do nich co popadnie. A ludzie niestety często z tego skrzętnie korzystają. Wrzucają tam stare gazety, drewno z lakierem czy nawet plastik! Na szczęście, w nowszych maszynach, dla przykładu, pieców na ekogroszek coś takiego w ogóle jest nie do pomyślenia bo takie rozwiązanie jest po prostu niemożliwe! Nadaje się tam tylko jeden rodzaj materiału. W innym wypadku piec na ekogroszek może ulec uszkodzeniu i pozostaniemy bez ciepła co, chyba każdy przyzna – w zimne jesienne dni nie jest specjalnie ciekawą alternatywą.

 

Zwalczajmy smog i dbajmy o nasze dobro wspólne jakim jest środowisko. Od czegoś trzeba zacząć, dlatego wzorujmy się na Programie ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej https://www.mos.gov.pl/g2/big/2014_05/13e0a01576406fdfea33b136461325a6.pdf , aby żyło nam się wszystkim lepiej. Ja jutro idę przejść się po sąsiadach i będę namawiał ich do inwestycji w piec na ekogroszek.