Jak zostać architektem wnętrz w Krakowie?

Kraków jest miastem, które oferuje sporo możliwości, zupełnie podobnie jak Warszawa. Architekt wnętrz może zarówno w jednej jak i drugiej lokalizacji liczyć na spore grono klientów, jednak wiele osób decyduje się finalnie na wybranie Krakowa.

Dlaczego właśnie Kraków? Architektura wnętrz jest tam opłacalnym zajęciem, a do tego usługi świadczyć można świadczyć w okolicznych miastach, co finalnie przekłada się na większą liczbę klientów.

Projekt architekta wnętrz z Warszawy na papierze
Projekt architekta wnętrz z Warszawy

Jak zostać architektem wnętrz?

Katowice, Kraków czy Łódź – nie ma znaczenia, w jakim mieście tak naprawdę chcesz prowadzić swoją firmę architektoniczną. Możliwość wykonywania zawodu architekta wnętrz jest skierowana tylko dla osób, które ukończyły studia na odpowiednim kierunku. Posiadają więc odpowiednie kompetencję do wykonywania swojej pracy, doskonale się na niej znają. Studia na tym kierunku są wymagające.

Wiele osób myli zawód architekta wnętrz z projektowaniem wnętrz. To zupełnie dwa odmienne zajęcia, chociaż wspólnie się uzupełniają” podpowiada przedstawiciel e-domy.pl , pracujący w tej branży od lat. Ma on całkowitą rację, jest to jednak zawód dający sporo satysfakcji. Architekt zajmuje się przede wszystkim przebudowaniem wnętrz, tak aby nabrało ono określonego charakteru. Projektant z kolei ma za główne zadanie dobrać odpowiednie dodatki, zakres jego pracy jest dużo węższy, a zadania mniej odpowiedzialne.

Zostanie architektem wnętrz w Katowicach czy też w sąsiednich miastach nie jest proste. Wielu osobom jednak ta sztuka się udaje i finalnie otwierają one swoje własne biuro architektoniczne!