Karboksyterapia w Kaliszu.

 

W ostatnim czasie moda na zabieg metodą działania dwutlenkiem węgla, czyli Karboksyterapie, zwłaszcza w Kaliszu w gabinecie medycyny estetycznej sprawdź opanowała większość kobiet, która chcą cieszyć się piękną skórą. O komentarz i opinię poprosiliśmy w Kaliszu specjalistę dermatologa.

„Karboksyterapia to nowoczesna metoda terapeutyczna, z wszelaką możliwością zastosowań zarówno w medycynie jak w kosmetologii. Nie bez przyczyny więc zyskała ona miano terapia „cudownego gazu”. Jego dobroczynne działanie zostało odkryte już w latach 30-stych poprzedniego stulecia. Zauważono wtedy, że kąpiel w wodzie nasyconej CO2 znacznie przyspiesza gojenie się ran. Obecnie w szerokim zakresie stosujemy karboksyterapię w medycynie estetycznej.”

Na czym polega karboksyterapia.

Krótko opisując, karboksyterapia polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla do tkanek wymagających regeneracji. Dzieje się to za pomocą specjalnego urządzenia, które aplikuje odpowiednia dawkę gazu. Dwutlenek węgla przenika do tkanek, a powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa dopływ tlenu oraz składników odżywczych do poddanego iniekcji obszaru. Wzmożeniu ulega także drenaż limfatyczny, a ściany komórek magazynujących lipidy zostają zniszczone, redukując ilość tkanki tłuszczowej i polepszając odżywienie skóry.