Budki lęgowe dla ptaków w mieście

on

Budowa samemu budki lęgowej w mieście jest często utrudniona, a czasem wręcz niemożliwa. Jeżeli przykładowo mieszkasz w mieszkaniu i nie masz odpowiednich narzędzi do budowy takiej budki, to praktycznie niemożliwe będzie zbudowanie jej samemu. O czym pamiętać, gdy chcesz w mieście dać ptakom nowy dom? O tym więcej w tym artykule.

Budki lęgowe w miastach

  • Dzisiaj nie musisz budować budki lęgowej samemu. Istnieją strony internetowe takie jak http://www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow/ , na których zaopatrzysz się w gotową budkę. Korzystając z takich stron masz pewność, że budka jest dobrze zrobiona i, że będzie ptakom się w niej dobrze żyło
  • Jeżeli chcesz przyczynić się do pomocy ptakom, to możesz nawet w mieście powiesić budkę lęgową. Jeżeli nie masz odpowiednich materiałów, ani miejsca by ją przygotować, to możesz ją zakupić przez internet. Natomiast jeżeli chodzi o jej mocowanie, to istnieje możliwość zamocowania jej m.in. na balkonie
Budki lęgowe zastępują naturalne gniazda  dla ptaków
Budki lęgowe zastępują naturalne gniazda

 

Pojawia się pytanie co w przypadku remontów i konieczności zamontowania kratek w otworach wentylacyjnych budynków jak  http://mib.gov.pl/2-Wspieranietermomodernizacjiiremontw.htm ?

Pamiętajmy, że takie czynności uniemożliwiających ptakom powrót do miejsc lęgowych, z których korzystały w poprzednich latach. W takim przypadku inwestor powinien zapewnić budki lęgowe dla ptaków.

To są dwie najważniejsze rady odnośnie posiadania budki lęgowej w mieście. To, że mieszkasz w mieście, nawet w mieszkaniu nie oznacza, że nie możesz posiadać własnej budki lęgowej.