Mały dom, czy duże mieszkanie?

Wiele osób gdy zastanawia się nad tym gdzie zamieszkać to mają dylemat – wybrać projekt małego domu, czy może kupić duże mieszkanie? Osobiście jestem zdania, że więcej zalet ma wybranie projektu małego domu i w tym artykule przedstawię Ci moje powody dlaczego tak uważam.

Dlaczego postawić na dom?

  • Przede wszystkim większa dowolność co do wyglądu – Decydując się na budowę, możesz wybrać każdy projekt małego domu jaki tylko Ci się spodoba np. na www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/projekty-malych-domow , ponieważ tylko od Ciebie zależy jak będzie wyglądał Twój wymarzony dom.
  • Podwórko – posiadanie podwórka to dla mnie duży argument i dzięki temu właśnie projekty małych domów są lepsze od mieszkania. Takie podwórko możesz urządzić w dowolny sposób, latem urządzić grilla. Poza tym jeżeli lubisz zwierzęta, to nie będziesz musiał codziennie wychodzić z psem.
  • Projekty małych domów, to własne cztery ściany. Oczywiście mieszkanie też możesz kupić, jednak posiadanie domu, przynajmniej dla mnie jest czymś zupełnie innym. Wiele osób ma coś takiego, że o dom dbają o wiele bardziej niż o mieszkanie.
  • Sąsiedzi – osobiście dla mnie zaletą wybrania projektu małego domu jest kwestia sąsiadów. Gdy mieszkamy w domu, to sąsiedzi traktowani są bardziej „po ludzku”, nawiązujemy z nimi bliższe relacje. Poza tym w mieszkaniach łatwiej trafić na „uciążliwych” sąsiadów. Niektóre bloki są zrobione tak, że przez ściany słychać nawet głośniejsze rozmowy.

Jak dla mnie korzyści z budowy własnego domu są o wiele większe niż z posiadania własnego mieszkania. Dlatego wybrałbym projekt małego domu nawet gdybym miał do wyboru trochę większe mieszkanie. Osobiście cenię sobie prywatność, poza tym mieszkanie wydaje mi się „mniej moje”, niż wybudowany dom. To wszystko sprawia, że ja osobiście wybiorę projekt małego domu. A co Ty zrobisz? To oczywiście twoja decyzja i twoje życie, dlatego podejmij taką decyzję, która zaspokoi twoje potrzeby.

Projekt nowoczesnego domu w mieście z widokiem na ogród
Projekt nowoczesnego domu w mieście