PŁUCA KRAKOWA

Kraków jest jedną z większych aglomeracji w Polsce. Nie obce są w tym mieście korki, tłumy w autobusie czy też problem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Mimo, to jest miejscem bardzo przyjaznym dla mieszkańców i oczywiście dla odwiedzających go turystów. Każdemu, kto pragnie spędzić w mieście swój wolny czas, daje mnóstwo możliwości na regenerację sił i odprężenie. Zaproponuję parę miejsc i jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Błonia

To największa i najbardziej zielona łąka w Europie, która znajduje się w centrum miasta. Ze względu na rozległe tereny, tutaj organizowane są największe imprezy masowe, rekreacyjne, kulturalne i wszelkie uroczystości. Praktycznie przez cały rok można tutaj spotkać spacerowiczów, ludzi biegających, jeżdżących na rowerach czy rolkach. Ludzie spędzają tu czas całymi rodzinami, często również z pupilami, które mają nieograniczony teren do biegania.

Lasek Wolski

To jedno z najbardziej zielonych miejsc w mieście zwane „zielonymi płucami Krakowa”. Oprócz rozległych szlaków turystycznych znajdują się tam dziesiątki tras rowerowych, konnych i narciarskich, które okala przepiękna, dzika przyroda. Lasek Wolski oprócz ścieżek rowerowych, zachęca również takimi atrakcjami jak:

 • ZOO
 • Kopiec Piłsudskiego
 • Klasztor Kamedułów na Bielanach
 • Zamek i Willa Baszta w Przegorzałach

Planty

Krakowskie planty są największym miejskim parkiem, który otula najstarszą część wspaniałego Krakowa. Stanowią idealne wręcz miejsce do wypoczynku zarówno dla turystów jak również dla wszystkich, którzy spędzają większą część swojego życia w centrum miasta. Planty podzielone zostały na osiem ogrodów, których nazwy nawiązują do znajdujących się nieopodal miejsc:

 1. Wawel
 2. Dworzec
 3. Barbakan
 4. Florianka
 5. Pałac Sztuki
 6. Uniwersytet
 7. Gródek
 8. Stradom